Takograf Kalibrasyon ve Muayenesi

Tüm dijital, analog ve elektronik takografların muayene ve damgalama işlemlerini yapmaktayız. Muayene ve damgalama işlemi size verilen Takograf Kalibrasyon belgesi ile belgelenmektedir. Tesisimizde Kalibrasyon belgesi, aracınızda bulunan takograf cihazının çalışır durumda ve tüm fonksiyonlarını yerine getirdiğini belgelemektedir.

Kalibrasyon belgesi araç muayene istasyonlarında (TÜV TÜRK) , kantarlarda, Polis ve Jandarma Trafik kontrollerinde istenilen bir belgedir. Belgesi bulunmayan araçlar, muayene istasyonlarında ağır kusurlu olarak işlem görmekte ve muayene olumsuz olarak değerlendirilmektedir.

Muayene Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Kalibrayon belgesi, takograf cihazları için 2(iki) yıl geçerlidir.

Kalibrasyon belgesi 1(bir) defa düzenlenir ve kaybedilmemesi gerekmektedir. Kayıp belgenin yenisi düzenlenmemektedir. Belgede bulunan sertifika hologramı sadece bir kez üretilmiştir. Muayene istasyonları, takograf kalibrasyon belgesinin fotokopisini kabul etmemektedir, orjinal belge mutlaka yanınızda olmalıdır.

Kalibrasyon belgesini sektörde tanınan muayene istasyonlarından almanızı tavsiye etmekteyiz. Takograf kalibrasyon belgesini aldıktan sonraki dönemde takografınız ile yaşayacağınız tüm sorunlara çözüm bulabilecek uzman kadrolu muayene istasyonlarını tercih etmeniz, yaptıracağınız işlemler sonrasında sorun yaşamamanızı sağlar.

Mobil Destek

(0542) 307 3637

WhatsApp

(0542) 307 3637

Bize Ulaşın

alparslanotoservis@gmail.com

Scroll to Top